Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie w bibliotekach gminy Oława!

W tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bystrzycy akcja została przeprowadzona wyjątkowo poza budynkiem biblioteki. Wybrane cytaty z dramatu Juliusza Słowackiego “Balladyna” zostały umieszczone na terenie wsi, a zadaniem czytelników było ich odszukanie i odgadnięcie hasła głównego.

Już po raz kolejny Panie z Koła Gospodyń Wiejskich GAĆaneczki, na zaproszenie bibliotekarki Anety Zygmunt uczestniczyły w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem korzystając z pięknej pogody, spotkały się na łonie przyrody, aby wspólnie przeczytać fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego “Balladyna”.

Biblioteka Publiczna w Marcinkowicach przy współpracy z Klubem Seniora ,,Magnolia’’ zorganizowała w ramach akcji Narodowe Czytanie – głośne czytanie dramatu Juliusza Słowackiego. Miłośniczki polskiej literatury zebrały się, aby poczytać fragmenty Balladyny i podyskutować o ponadczasowej treści utworu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content