Karol Fudała- młody artysta z Bystrzycy.

KAROL- zwariowany, z głową w chmurach, z niekończącą się weną, nawet w pracy nie przestaje myśleć o swojej twórczości!

Jak to z Karolem było………..? Kiedy jeszcze był małym dzieckiem, chciał gotować. Rodzina znała jego marzenia, więc na kolejne urodziny sprezentowała mu czapkę i fartuch kucharski. W szkole podstawowej natomiast zaczął interesować się plastyką. Z zacięciem wykonywał prace ołówkiem, na co niechętnie godzili się nauczyciele, namawiając go do używania kolorów. Jednak z czasem zaczęli akceptować jego technikę. Poważna przygoda malarska wiąże się z jego siostrą. To ona chciała nauczyć się malować od cioci, która robi to już od lat. Ale pewnego dnia po prostu zostawiła narzędzia i przestała się tym zajmować. Karol przejął jej warsztat pracy i zaczął konsekwentnie próbować tej sztuki. Było to mniej więcej w pierwszej klasie gimnazjum.

KAROL FANTAZY ART- KAROL JAKO ARTYSTA Obecnie tworzy swoje prace markerem (najczęściej czarnym), maluje na płótnie, tworzy grafikę ( zafascynowany grafiką firm nikotynowych). Pracuje również metodą pouringu (polewanie farby), tworzy kolaż oraz eksperymentuje z fakturą. Od pewnego czasu nadaje tytuły swoim pracom i zapisuje daty ich ukończenia. Jest świadomy tego, że aby się rozwijać , musi się nadal uczyć. Czasami brakuje mu podstawowego warsztatu do stworzenia obrazu, który ma w swojej wyobraźni. Już teraz planuje kursy, które pomogą mu się rozwinąć. Ubolewa nad tym, że warsztat artysty jest taki drogi. Pracuje zawodowo, żeby zarobić na farby, pędzle, markery, płótna i móc realizować swoje marzenia. Karol jest szczęśliwy, bo robi to, co kocha! Nigdy nie wątpił w swój wybór. Jest to jego pasja przez wielkie „P”!

Wszystkie prace Karola można zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bystrzycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content