Spotkanie profilaktyczne

Gminna Biblioteka Publiczna w Bystrzycy w ramach realizowanego programu profilaktycznego ,,Można Inaczej” zorganizowała warsztaty terapeutyczne z Krzysztofem Piersą – terapeutą do spraw uzależnień, autorem poradników „Komputerowy Ćpun 2.0”, „Trener Marzeń” oraz „Złota Rybka w Szambie”. Autor opowiedział młodzieży o faktach i mitach związanych z nałogami, zwrócił uwagę na  zagrożenia jakie związane są z uzależnieniem od gier komputerowych oraz alkoholu, papierosów i narkotyków. W czasie półtoragodzinnego spotkania w bardzo praktyczny sposób przestrzegał słuchaczy przed uzależnieniem m.in. od gier komputerowych. Wyjaśniał, jak niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Ostrzegał przed konsekwencjami uzależnienia, które w ogromnej mierze przekładają się na problemy w relacjach międzyludzkich i problemy zdrowotne. Dawał wskazówki jak radzić sobie z krytyką i hejtem. O problemach związanych z nałogami mówił nie z perspektywy „uczonego mędrca”, teoretyka ale jako przyjaciel, doradca, dzieląc się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem. Dzięki spotkaniu młodzież dowiedziała się, że każda forma uzależnienia jest dla człowieka niebezpieczna i ogranicza nasze prawdziwe możliwości,  że w życiu naprawdę warto realizować swoje prawdziwe, a nie wirtualne marzenia. Warto zaznaczyć że „Komputerowy ćpun” to książka skierowana nie tylko do młodzieży, ale również do rodziców, którzy często nie dostrzegają problemów swoich dzieci lub nie wiedzą jak sobie poradzić w tych trudnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content